Достапни линкови

logo-print

Либиската влада не дискутира за повлекување на Гадафи


Министерот за надворешни работи на Либија Абделати Обеиди

Министерот за надворешни работи на Либија Абделати Обеиди

Министерот за надворешни работи на Либија Абделати Обеиди денеска изјави дека Владата воопшто не дискутира за заминување на лидерот Маомер Гадафи од власт. Неговата изјава е реакција на денешниот предлог од француските власти Гадафи да остане во земјата, но под услов да се повлече од политичкиот живот. Обеиди денеска во Москва имаше средба со рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.
XS
SM
MD
LG