Достапни линкови

logo-print

Русија очекува објективно судење на Хаџиќ


Од апсењето на Горан Хаџиќ во Фрушка Гора

Од апсењето на Горан Хаџиќ во Фрушка Гора

Москава очекува судот да биде обjективен кон поранешниот претседател на Република Српска Краина, Горан Хаџиќ, изјавија денеска од Министерството за надворешни работи на Русија. Русија очекува објективен и непристрасен процес, и процес кој нема вештачки да се одолговлекува, стои во соопштението на Министерството.
XS
SM
MD
LG