Достапни линкови

logo-print

Хаџиќ нема да се жали на одлуката за испорака во Хаг


Хаџиќ влегува во специјалниот суд во хаг

Хаџиќ влегува во специјалниот суд во хаг

Одделението за воени злосторства во Вишиот суд во Белград донесе одлука дека се исполнети претпоставките за испорачување на хашкиот обвинет Горан Хаџиќ. Неговата одбрана денеска најави дека нема да поднесе жалба на одлуката. Неговиот адвокат Тома Фила рече дека нема да ја обжалат одлуката бидејќи од тоа нема ефект. Хаџиќ го слушнал обвиненоето, рекол дека го разбира, но не се изјаснил по него. Фила изјавил дека Хаџиќ е малку болен но дека сепак се чуствува добро.
XS
SM
MD
LG