Достапни линкови

logo-print

ЕУ го поздравија апсењето на Хаџиќ


Горан Хаџиќ

Горан Хаџиќ

Лидерите на Европската унија го поздравија апсењето на последниот хашки бегалец од Србија Горан Хаџиќ. Тие велат дека очекуваат Хаџиќ да биде префрлен во Хаг „без одложување". Шведскиот министер за надворешни работи, Карл Билт, кој беше преставник на ЕУ и ОН во регионот, вели дека апсењето на Хаџиќ затвара важно поглавија од балканската историја
XS
SM
MD
LG