Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон ја продолжува посетата на Индија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, во рамките на посетата на Индија, денеска ќе престојува во пристанишниот град Ченаи, каде што има се поголеми американски инвестиции. Вчера Клинтон, во разговорите со индискиот премиер Манмонах Синг, се заложи за поблиска соработа во областа на безбедноста.
XS
SM
MD
LG