Достапни линкови

logo-print

Сиријските безбедносни сили убиле 16 лица во Хомс, јавија медиумите


Сиријските безбедносни сили застрелале 16 лица во градот Хомс, јавија медиумите. Активисти тврдат дека десетмина биле убиени во најкрвавиот инцидент во вторникот. Со последните инциденти бројот на загинати во Хомс сега изнесува 33 лица. Трупите и вооружените сили влегоа во Хомс пред два месеци и го затворија главниот плоштад во градот по настанувањето на протестите преку кои се бара политичка слобода.
XS
SM
MD
LG