Достапни линкови

logo-print

Дејвид Камерон ќе зборува за медиумскиот скандал пред британскиот парламент


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ќе се соочи со прашања во британскиот парламент во врска со скандалот за прислушкување поради кој се затвори медиумот News of the World. Камерон ќе ја скрати посетата на Африка за да присуствува на парламентарната седница на која најверојатно ќе биде запрашан зошто ангажираол поранешен уредник на медиумот.
XS
SM
MD
LG