Достапни линкови

logo-print

Земјотрес ја потресе Централна Азија


Силен земјотрес ја погоди Централна Азија во областа на долината Фергана. Потресите биле почувствувани далеку од епицентарот и предизвикал паника меѓу локалното население. Американската геолошка служба јави дека земјотресот бил со сила од 6.2 степени според рихтеровата скала. За сега нема информации за повредени или настрадани.
XS
SM
MD
LG