Достапни линкови

logo-print

Талибанците демантираат дека им умрел лидерот


Портпарол на Талибанските милитанти ги демантираше извештаите дека починал врховниот лидер на терористичкото движење Мула Омар. Портпаролот тврди дека нивните телефони биле хакирани и биле испратени СМС пораки со невистинити тврдења. Талибанците ја обвинуваат американската разузнавачка служба за дизинформацијата и се закануваат со одмазда.
XS
SM
MD
LG