Достапни линкови

logo-print

Сириските сили убиле 10 луѓе во Хомс


Протести во Сирија

Протести во Сирија

Сириските безбедносни сили денeска отвориле оган за времe на погребна церемонија, при што убиле 10 луѓе во градот Хомс, соопштуваат активистите за човекови права. Според нивни податоци од саботата наваму во Хомс загинале 50 луѓе. Владините сили се обидуваат да ги задушат анти-владините протести. Од почетокот на протестите пред 4 месеци, досега загинале 1.600 луѓе во Сирија.
XS
SM
MD
LG