Достапни линкови

logo-print

Авганистанските сили ја презедоа контролата во провинцијата Лагман


Авганистанските безбедносни сили денеска ја презедоа контролата на безбедноста во главниот град на провинцијата Лагман. Шефот на меѓународните безбедносни сили во областа, генерал Џејмс Букнал рече дека денешното предавање на орговорностите е сигнал дека е направен значаен прогрес во Авганситан. Контролата на главниот град на Лагман, Махтерлам е една од седумте области кои се избрани во првата фаза за предавање на контролата на безбедноста.
XS
SM
MD
LG