Достапни линкови

logo-print

Камерон ја скрати африканската турнеја поради скандалот


Британскиот премиер Дејвид Камерон поради скандалот со прислушувањето ќе ја скрати турнејата по Африка и ќе се врати во Лондон денеска, еден ден порано од предвиденото. Според еден негов советник, Камерон се враќа за да го подготви говорот што ќе го одржи во парламентот утре изутрина.
Инаку, денеска медиумскиот магнат Руперт Мардок и неговиот син Џејмс ќе бидат испитувани пред парламентарниот истражен комитет.
XS
SM
MD
LG