Достапни линкови

logo-print

Талибанците објавија видео на кое убиваат полицајци


Пакистански полицајци

Пакистански полицајци

Талибанците денеска објавија видео на кое се гледа како милитантите екзекутираат 16 пакистански племенски полицајци кои биле заробени претходно овој месец во борбите во областите долж границата со Авганистан. Од пакистанската армија ја потврдуваат содржината на видеото. Тие велат дека талибанците кој ги убиле полицајците доаѓаат од долината Сват.
XS
SM
MD
LG