Достапни линкови

logo-print

Жестоки борби во либијскиот град Брега


Либијските бунтовници тврдат дека водат битка со приврзаниците на Моамер Гадафи во резиденцијалните делови на градот Брега. Бунтовниците неколку дена напредуваа кон Брега и покрај артилериските напади од страна на владините сили. Нема независна потврда за ваквите информации.
XS
SM
MD
LG