Достапни линкови

logo-print

Хосни Мубарак паднал во кома


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак

Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак

Поранешниот претседател на Египет, Хосни Мубарак паднал во кома, соопштил неговиот адвокат, велат новинските извештаи. Мубарак беше соборен од власт во февруари. По инфарктот што го доживеа за време на едно сослушување, тој се наоѓа во болница во Шарм ел-Шеик.
XS
SM
MD
LG