Достапни линкови

logo-print

Наскоро обид да се пробие блокадата на Газа


Eден брод кој се обидува да ја пробие блокадата на појасот Газа наскоро треба да стигне со спорната територија, изјави еден про-палестински активист. Тој изјави дека бродот треба до утре да стигне до Газа, освен ако не го запре израелската морнарица . Бродот е дел од флотилата која се надеваа дека ќе ја скрши блокадата. Израелската армија одби да коментира, но изјавија дека ќе го запрат секој обид да се пробие блокадата.
XS
SM
MD
LG