Достапни линкови

logo-print

Британски војник убиен во Авганистан


Британски војници

Британски војници

Еден британски војник вчера бил убиен во Авганистан, соопштија од Министерството за одбрана на Велика Британија. Од Министерството велат дека војникот бил во партола заедно со авганистански војници во провинцијата Хелманд кога милитаните отвориле оган на нив.
XS
SM
MD
LG