Достапни линкови

logo-print

Започна извлекувањето на потонатиот брод од Волга


Руските власти денеска започнаа операција за извлекување на остатоците од бродот „Бугарија“ кој потона пред една недела во реката Волга во Република Татарстан.
Десетици нуркачи и две огромни дигалки се вклучени во операцијата за извлечување на потонатиот брод. По потонувањето на бродот, 79 луѓе веднаш беа спасени, 114 луѓе загинаа ,а 15 се уште се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG