Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан загинале 10 бунтовници


Најмалку 10 бунтовници загинале денеска, во престрелка со авганистанските и војниците на НАТО во провинцијата Нангарар. Акцијата од страна на авганистанските и странските војници била насочена кон бунтовниците кои биле собрани во една училишта зграда во областа Шева. Локалните власти велат дека бунтовниците планирале напади врз војниците во таа област.
XS
SM
MD
LG