Достапни линкови

logo-print

На двете вечери на Пивофест испиени над 50 тони пиво


За две вечери на Пивофест во Прилеп се испиле вкупно 50 тони пиво, соопштија организаторите на фестивалот. На двете фестивалски вечери имало седумдесетина илјади посетители, а се изеле околу 25 тони скара. Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески очекува за викендот да се надмине посетеноста на Пивофест од изминатите години. Третата фестивалска вечер е посветена на фолк музиката. Утревечер на последниот ден од Пивофест ќе настапи балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ.
XS
SM
MD
LG