Достапни линкови

logo-print

Обама повика да се спречи економскиот Армагедон


Барак Обама

Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ги повика пратениците да го спречат, како што рече, економскиот Армагедон со тоа што брзо ќе постигнат годовор со што ќе спречат банкрот на земјата на почетокот на август. Обама во своето неделно радио обраќање рече ќе бидат потребни балансиран пристап, многу жртвување, и подготвеност да се направи непопуларен избор на некои работи, за да се постигне здрава економија. Владата на САД го достигна плафонот на задолжување од 14, 29 билиони долари во мај.
XS
SM
MD
LG