Достапни линкови

logo-print

Сирија под сомнение за тајна нуклеарна централа


Набљудувачкото тело на Обединетите Нациии го информираше Советот за Безбедност за сомнителните сириски нуклеарни активности. Членовите на Меѓународната агенција за нуклеарна енергија гласаа во јуни за да ја пријават Сирија на Советот. Западните земји сметаат дека состанокот на агенцијата кој се оддржа зад затворени врати укажува дека Сирија има тајна нуклеарна централа.
XS
SM
MD
LG