Достапни линкови

logo-print

Проштална средба на Милошоски со Рикер


Амбасадорот на САД во Македонија Филип Рикер

Амбасадорот на САД во Македонија Филип Рикер

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Македонија, Филип Рикер. Милошоски изразил благодарност за залагањето и придонесот на Рикер во унапредувањето на билатералните односи. Амбасадорот Рикер изразил задоволство од постигнатиот успех во унапредувањето на билатералните односи меѓу двете земји. Тој ја потврдил неговата определба и интерес и во иднина да остане активно посветен на прашањата од регионот, преку своите ангажмани на фунцијата заменик помошник државен секретар во американскиот Стејт Департмент, надлежен за Јужна и Централна Европа, се наведува во соопштението од МНР
XS
SM
MD
LG