Достапни линкови

logo-print

Рекордно висока стапка на инфлација во Белорусија


Минск

Минск

Стапката на инфлација во Белорусија достигна највисоко ниво во последната деценија, соопштија тамошните власти. Белорускиот министер за економија, Игор Фомин денеска изјави дека цените на произвдите се зголемиле за повеќе од 36 проценти од почетокот на годината.
XS
SM
MD
LG