Достапни линкови

logo-print

Шефот на пакистанското разузнавање во Вашингтон


Шефот на разузнавачките служби на Пакистан Ахмад Шуџа Паша престојува во ненајавена еднодневната посета на Вашингтон до која доаѓа неколку дена откако Соединетите држави суспендираа една третина од воената помош за Пакистан која изнесува 2 милијарди долари. Односите меѓу разузнавачките служби на двете земји се во надолна линија откако еден агент на ЦИА во јануари во Лахоре уби двајца пакистанци. Релациите се влошија и по убиството на Осама бин Ладен во тајна американска акција во близина на Исламабад.
XS
SM
MD
LG