Достапни линкови

logo-print

Обама со поостра реторика против Асад


Амбасадата на САД во Дамаск

Амбасадата на САД во Дамаск

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека сирискиот претседател Башар ал Асад ја загуби легитимноста, бидејќи не успеа да ја предводи демократската транзиција. Сепак, Обама експлицитно не побара од Асад да ја напушти власта. Ваквата поостра реторика следеше откако приврзаниците на Асад ги нападнаа амбасадите на Соединетите држави и на Франција во Дамаск.
XS
SM
MD
LG