Достапни линкови

logo-print

Сирија ја осуди изјавата на Клинтон за претседателот Асад


Сирија остро ја осуди изјавата на американскиот државен секретар Хилари Клинтон која рече дека сирискиот претседател Башар ал Асад ја загубил легитимноста. Клинтон вчера ги осуди и нападите на американската и француската амбасада во Дамаск од страна на силите лојални на Асад.
Минатата недела францускиот и американскиот амбасадор ги посетија засолништата на опозицијата во Хама, а тоа беше причина про-владините демонстранти да ги наапдната амбасадите на двете земји.
XS
SM
MD
LG