Достапни линкови

logo-print

Ал Џазира од ноември ќе зрачи на Балканот


Во ноември би можело да започне емитувањето на програма на телевизијата „Ал Џазира“ за Балканот, соопшти директорот одговороен за регионот Горан Милиќ. Централното студио ќе биде во Сараево, а „Ал Џезира“ ќе има студија и во Загреб, Белград и Скопје. Програмата за Балакот ќе се емитува на јужнословенските јазици.
XS
SM
MD
LG