Достапни линкови

logo-print

Со беспилотни летала убиени најмалку 45 милитанти во Пакистан


Пакистан -- архива

Пакистан -- архива

Најмалку 30 милитанти се убиени при серија американски ракетен напад од беспилотни летала во пакистанскиот северозападен регион во близина на границата со Авганистан.
Пакистанските власти соопштија дека биле погодени едно возило во западен Вазиристан и воено засолниште на милитантите во областа.
XS
SM
MD
LG