Достапни линкови

Клинтон-Сирискиот претседател ја загуби легитимноста


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека сирискиот претседател Башар ал Асад ја загубил легитимноста. Клинтон ги осуди и нападите на американската и француската амбасада во Дамаск од страна на силите лојални на Асад.
Во минатата недела францускиот и американскиот амбасадор ги посетија засолништата на опозицијата во Хама.
XS
SM
MD
LG