Достапни линкови

logo-print

Италија повикува на политичко решение на состојбата во Либија


Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини

Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини

Италија наводно повикува на политичко решение за конфликтот во Либија, кое предвидува ставање крај на режимот на лидерот Моамер Гадафи. Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини го даде предлогот во интервју за алжирскиот весник Ел Џабар.
Предлогот на Фратини е по изјавата на италијанскиот премиер Силвио Берлускони кој изјави дека не ја поддржува мисијата на НАТО во Либија.
XS
SM
MD
LG