Достапни линкови

logo-print

Убиени 10 милитанти во Пакистан


Најмалку десет милитанти се убиени при американски ракетен напад во пакистанскиот бунтовнички северозападен регион во близина на границата со Авганистан.
Пакистанските власти соопштија дека било погодено едно населеено место и возило во западен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG