Достапни линкови

logo-print

Грчката влада назначи комисија за приватизација


Грчката Влада денеска назначи петчлена комисија, задолжена за приватизационата програма, која се очекува на државата да и донесе 50 милијарди евра до 2015 година. Од грчкото Министерство за финансии соопштуваат дека европратеникот Јоанис Кукиадис ќе ја предводи комисијата, која треба да биде одобрена од Парламентот.
XS
SM
MD
LG