Достапни линкови

logo-print

Над сто исчезнати по несреќата на Волга


Пеесетина руски нуркачи се ангажирани во потрагата по преживеани по вчершаното потонување на бродот Бугарија во реката Волга во Татарстан, во Русија. Досега е потврдена смртта на десетина патници, додека околу сто луѓе се водат за исчезнати, а неколку десетици биле спасени. Причината за несреќата се уште не е позната. Медиумите јавуваат дека бродот Бугарија бил изграден во 1955 година во тогашна Чехословачка.
XS
SM
MD
LG