Достапни линкови

logo-print

Продолжување на разговорите за максимално задолжување во Белата куќа


Американскиот претседател Барка Обама во Белата куќа закажа продолжување на разговорите околу буџетот. откако не беше постигнат договор со републиканците за максималното задолжување.Претседателот на претставничкиот дом Џон Бенер изјави дека целта на разговорите треба да биде намалување на дефицитот за околу две илјади милијарди за 10 години, што е половина од она што минатата недела го предложи Обама. Обама ќе одржи пресс конференција во текот на денот.
XS
SM
MD
LG