Достапни линкови

logo-print

Во Брисел состанок на минстрите за финансии на евро зоната посветен на ГрцијаВо Брисел денеска треба да се одржи состанок на минстрите за финансии на евро зоната посветен на Грција.Полска објави дека нема да присуствува на средбата на министрите за финансии на еврозона доколку некои членови на групата не сакаат таа земја да биде таму. Ова во својата изјавата го потврди полскиот минситер за финансии Јан Ростовски .До ова доаѓа откако некои од членовите на евро зоната беа незадоволни од критицизмот на полскиот министер за финансии околу пакетот мерки наменети за Грција, Ирска и Португалија.
XS
SM
MD
LG