Достапни линкови

logo-print

Одбележување на 16 годишнината од масакрот во Сребреница


Во Мемориајлниот центра Поточари ќе бидат одбележани 16 години од страдањата на бошњаците во Сребреница кои биле убиени откако силите на војската на Република Српска во јули 1995 та година ја заземале таа енклава. Тогаш се убиени речиси осум илјади муслимани главно мажи и млади луѓе.
XS
SM
MD
LG