Достапни линкови

logo-print

САД ја суспендираа воената помош за Пакистан


Пакистански војници

Пакистански војници

Соединетите држави објавија дека ќе повлечат дел од воената помош за Пакистан. Претходно медиумите објавија дека ќе бидат повлечени 800 милиони долари. Од Белата куќа велат дека Пакистан направил некои чекори кои довеле до тоа помошта да биде повлечена. Од таму велат дека Пакистан е „важен сојузник во борбата против тероризмот", но дека односот меѓу САД и Пакистан е комплициран.
XS
SM
MD
LG