Достапни линкови

logo-print

Дрвениот мост на Црн Дрим замина во историјата


Струга

Струга

Дрвениот мост на реката Црн Дрим во Струга, замина во историјата. Денеска заврши демонтирањето на повеќе од 60 години стариот мост . На крајот на летото на местото од стариот мост ќе започне изградбата на нов, кој според изгледот ќе се разликува од стариот. Ќе биде рамен, а покрај пешаци, преку мостот ќе можат да поминуваат и возила со приоритет, како брза помош, полиција и против пожарна служба. Изградбата на новиот мост на Црн Дрим општина Струга ќе ја чини 150 илјади евра
XS
SM
MD
LG