Достапни линкови

logo-print

САД бараат помош од Кина за Северна Кореја


Адмирал Мајк Мулен

Адмирал Мајк Мулен

Командантот на американскиот Генерал штаб Мајк Мулен го повика Пекинг да ги искористи своите односи со Пјонгјанг за да се обезбеди регионална стабилност. Адмирал Мајк Мулен изјави дека Вашингтон во никој случај не сака да го запре влијание на Кина но дека САД ќе останат активни во азискиот дел на Пацификот за долго време. Мулен е во четиридневна посета на Кина на разговори со својот колега Чен Бингде.
XS
SM
MD
LG