Достапни линкови

logo-print

САД формала ја признаа независноста на Јужен Судан


Сoединетите држави формално ја признаа независноста на Јужен Судан. Американскиот претседател Барак Обама најави дека Вашингтон ќе ја признае најновата држава во светот . Илјадници луѓе и преставници на меѓународната заедница денеска ја слават независноста на земјата.
XS
SM
MD
LG