Достапни линкови

logo-print

Руперт Мардок лично ќе го разрешува скандалот со прислушкувањето


Медиумскиот магнат Руперт Мардок ќе пристигне во Лондон за да го разреши скандалот кој настана откако еден од неговите весници призна дека прислушкувале телефони на политичари и познати личности. По признанието неговиот син донесе одлука да го затвори таблоидот „Њуз од д ворлд“, по 168 години постоење. Предвидено е весникот за последен пат да излезе утре. Откритието дека весникот прислушкувал телефонски разговори предизвика гнев во Британија а фирмите масовно ги повлекоа своите реклами. Мардок лично ќе се обиде да ја разреши кризата која го погоди неговото медиумско царство.
XS
SM
MD
LG