Достапни линкови

logo-print

Во Египет протести за забрзување на реформите


Илјадници луѓе денеска излегоа на улиците во египетските градови да бараат правда за жртвите на режимот на поранешниот претседател Хосни Мубарак. За време на протестите против Мубарак во почетокот на годинава полицијата убила над 900 луѓе. На денешните протести е побарано од привремената воена власт да го забрза планот за транзиција на земјата кон демократија.
XS
SM
MD
LG