Достапни линкови

logo-print

Полицијата во Карачи со наредба да се стрела врз насилниците


Безбедносните сили во Карачи добија наредба да го убијат вооружените насилници, по трите дена насилство во кое загинаа над 60 лица.
Станува збор за едно од најлошите насилства во Карачи, град во Пакистан и упориште на верски и етнички судири.
Во средата беа убиени 34 лица кога едно лице стрелаше по улиците. Полицијата истражува и се смета дека станува збор за судир меѓу Мутаџида Куами движењето и Авами Националната Партија.
XS
SM
MD
LG