Достапни линкови

Авганистан-13 луѓе загинале во воздушни напади на НАТО


Архива

Архива

Тринаесет цивили се убиени во воздушните напади на НАТО силите во авганистанската провинција Кост. Според тамошните локални власти, во нападот биле убиени 8 жени, 4 деца и еден маж.
XS
SM
MD
LG