Достапни линкови

logo-print

Русија со критика до ЕП за резолуцијата за избори


Руското министерство за надворешни рботи денеска го критикуваше Европскиот Парламент за изгласување на резолуција со која се повикува Москва да гарантира слободни избори и да ги повлече забраните за за ограничување на слободата на опозициските партии. Од руското министерство велат дека резолуцијата е обид за мешање во руските внатрешни работи. Европскиот Парламент денеска во Стразбур со големо мнозинство , ја донесе резолуцијата.
XS
SM
MD
LG