Достапни линкови

logo-print

Канада ја завршува својата воена мисија во Авганистан


Канада денеска завршува со воената мисија во Авганистан, по девет години. За тоа време во Авганистан загинаа 157 канадски војници. Канада има 950 војници кои во Кабул работат со авганистанските безбедносни сили. Западните земји најавија дека ќе почнат со повлекување на своите војници.
XS
SM
MD
LG