Достапни линкови

logo-print

НАТО обвинет за убивање цивили во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека ги испитуваат обвинувањата од авганистанците дека во воздушен напад во близина на Кабул биле убиени двајца цивили. До ова дојде откако стотици луѓе протестираа поради убиството на цивилите. НАТО потврди дека извршил воздушен напад, но оти притоа бил убиен еден милитант кој се обидувал да постави експлозив покрај патот.
XS
SM
MD
LG