Достапни линкови

logo-print

Во заседа на Ал Каеда убиени 10 јеменски војници


Јеменските власти денеска соопштија дека во заседа за која велат дека била поставена од милитанти на Ал Каеда биле убиени 10 војници. Милитантите, како што се наведува, вчера во близина на градот Лодер отвориле оган врз возилото во кои се наоѓале војниците.
XS
SM
MD
LG