Достапни линкови

logo-print

Српскиот претседател Тадиќ во посета на БиХ


Борис Тадиќ

Борис Тадиќ

Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска ќе престојува во прва официјална посета на БиХ, во чии рамки со официјалните претставници на оваа земја ќе разговара за соработката меѓу двете држави и за нивните европски интеграции. Тадиќ во Сараево ќе се сретне со претседавачот на Претседателството на БиХ Небојша Радмановиќ и со членовите на ова тело Бакир Изетбеговиќ и Жељко Комшиќ, а предвиден е и состанок на делегации на двете земји. Српскиот претседател ќе има средби и со претставници на парламентот и Советот на министри на БиХ.
XS
SM
MD
LG